JAK DBAĆ O BIŻUTERIĘ

Prawidłowa pielęgnacja oraz przechowywanie biżuterii pozwolą jej przez długi czas pozostać w idealnym stanie i cieszyć cię każdego dnia. Każda biżuteria może z czasem ulegać zniszczeniu. nawet ta, wykonana z materiałów wysokiej jakości.

Dlatego poniżej znajdziesz praktyczne porady jak dbać o biżuterię z kamieni i pereł, by jak najdłużej ci służyła i ładnie wyglądała.

1. NIE KĄP SIĘ W BIŻUTERII, NIE ZAMACZAJ JEJ

Chociaż w pierwszym odruchu mogłoby się wydawać, że skoro bransoletka, naszyjnik czy pierścionek wykonane są z naturalnych minerałów i stali, i nie powinno im się nic stać od kontaktu z wodą, to jednak nie do końca jest to takie proste. 

2. UWAŻAJ NA USZKODZENIA MECHANICZNE

Zawieszki wykonane z gładkich blaszek są narażone na zarysowania co nie jest oczywiście ich wadą. Wynika to po prostu z ich idealnie gładkiej powierzchni, na której przy przyjrzeniu się z bliska będzie można zobaczyć wiele mikro rysek. Takie ryski, które powstają wskutek normalnego użytkowania w niczym nie przeszkadzają i są w zasadzie nie widoczne, należy jednak uważać, aby nie powstały duże i głębokie rysy na skutek obtarcia o ostrą powierzchnie innego przedmiotu, gdyż taka duża rysa może nieodwracalnie zepsuć efekt wizualny naszej zawieszki. Wrażliwe na zarysowania, a także pęknięcia są perły, zarówno sztuczne jak i naturalne. W tym przypadku należy unikać zwłaszcza upadku biżuterii z wysokości. Dlatego biżuterię należy koniecznie zdejmować przed rozpoczęciem prac domowych, przed pójściem spać, przed przystąpieniem do uprawiania sportów i innych zajęć.

3. JEŚLI WIDZISZ, ŻE BIŻUTERIA SIĘ ZUŻYWA - NIE CZEKAJ AŻ SIĘ CAŁKIEM ROZPADNIE

 

4. Prawidłowo przechowuj biżuterię kiedy jej nie nosisz

5. UWAŻAJ NA SŁOŃCE I PROMIENIE UV